Пишување написи користејќи генерирачки софтвер

Пишување написи користејќи генерирачки софтвер

Способноста да се пишуваат статии преку софтвер што едноставно ги генерира звучи како Светиот Грал на Интернет.

За оние кои ќе се запрашаат и ќе си речат: „Зошто?“.

Па – замислете дека ова може да се направи во пракса. Луѓето како мене (и не само) ќе можат автоматски да создаваат тестови по текстови со кликнување на глувчето, да ги прикачуваат на нивните страници и да заработат страшно многу пари од тоа.

Токму во оваа статија ќе се обидам да разоткријам некои од митовите што постојат на оваа тема.

И ќе дадам неколку (знам дека звучи арогантно) некои од моите совети на оние кои сакаат да започнат своја сопствена страница (и не можат да напишат своја содржина од повеќе причини).

Би сакал да истакнам дека овој напис е повеќе фокусиран на текстови што ќе бидат на англиски јазик. Дали има сличен софтвер кој работи со други јазици (вклучувајќи го и бугарскиот)? Барем не сум чул за такви (и сум скитал многу по мрежата). Ако сте чуле за такво – оставете коментар подолу.

Пишување написи со мешање

На Интернет има многу платен и бесплатен софтвер кој извршува многу едноставна функција – мешање. На англиски јазик, тие се познати како спинери (можеби ова може да се преведе како спинери), а содржината што ја генерираат е откачена содржина.

Содржината може да се стави во нив – и тие ја преуредуваат на таков начин што практично се препишува.

Колку е уникатен новиот текст креиран на овој начин – не се обврзувам да одговорам. Друг проблем е што понекогаш новосоздадената содржина е тешко разбирлива.

Која е тогаш поентата да се користи овој тип на програма.

Поентата е економијата.

Купувањето англиска содржина преку Интернет не претставува проблем. Проблемот е колку човек е подготвен да плати.

Луѓето кои пишуваат на англиски јазик поинаку се сфаќаат (едната е личност која работи од Соединетите држави, едната е друга која работи од Нигерија, Кенија, Бангладеш или Индија). Но, да речеме дека наводно „подобрите“ земаат по 4-6 центи по збор. Тоа заработува 40 до 60 долари за напис од 1.000 зборови. Ако пребарувате дури и поевтино, може да откриете (луѓе од Азија / Индија, Филипини, итн.) Можеби ќе го земат тоа, но квалитетот паѓа.

За ова – Можете да креирате, да речеме, текст со лизгање. И дајте му препишување, изменето од лице чиј мајчин јазик.

Во зависност од личноста / компанијата што ја избравте, мислам дека овој метод ќе ви заштеди над 1 цент по збор. И тоа е многу.

Ако одлучите да создадете блог во кој ќе поставувате содржина и ќе заработувате од здружениот маркетинг, тоа може да ви заштеди стотици и илјадници долари. Ако се развие pasivendohod.net – можам да направам токму таков „тест“ пред вас, моја публика.

Најпознатиот софтвер што може да преработи текстови на англиски јазик е WordAI .

Ги поддржува своите функции за англиски, шпански, француски и италијански јазик.

WordAI е платен софтвер за кој се плаќа преку месечна или годишна претплата.

Месечната цена е 49,95 долари, а годишната – 347 долари (има 42 проценти попуст).

Ако ги користите врските што ги користев за насочување WordAI, тогаш ќе заработам провизија. Не мора да плаќате ништо веднаш – имате можност да го испробате софтверот бесплатно 3 дена.

Ако, на месечно ниво, огромен број зборови треба да се препишат, тие можат да бидат преведени преку интеграција на API.

„Сè е добро, но каде ќе набавиме текстови за препишување? – ќе си кажеш.

Преку софтвер што генерира такви.

Запознајте се Article Forge – страницата преку која можете да генерирате содржина.

Малку повеќе за Член фалсификување

Ова е една од најпознатите воспоставени страници – барем кога станува збор за генерирање содржина.

Може да генерира содржина на англиски, холандски, француски, германски, италијански, португалски, шпански.

Имате можност да ги „скокате“ и WordAI – барем во однос на јазиците што ги поддржуваат двете платформи (англиски, шпански, француски и италијански). За јазиците кои не се поддржани од ниту еден – или треба да барате алтернативно решение (што не знам дали има), или имајте го тоа на ум.

Морам да забележам дека тоа е исто така платена страница, која се плаќа на месечна или годишна основа.

Ако користите врските што ги користев тогаш ќе заработам провизија.

На месечно ниво, чини 57 долари, а ако се плаќа годишно – 27 долари (плаќајќи ги сите месеци одеднаш).

Како WordAI, можете да го пробате тука потполно бесплатно 7 дена . Покрај тоа, Article Forge исто така нуди опција за враќање на парите доколку не сте задоволни. Периодот за кој се однесува ова е 30 дена (од датумот на купување на претплатата) и сигурно сте генерирале помалку од десет написи.

Друга карактеристика што ја нуди Article Forge е дека креираната содржина е објавена директно на вашиот блог. Сепак, од поискусните западни блогери (совети што ги игнорирам) знам дека е подобро да се објави самиот текст пред да се објави (со креирање табели со содржина, употреба на билтени, да се нагласи главната работа, да се цитира нешто со голем фонт итн.). Ова може да помогне статијата да биде поистакната на Google,

Завршни зборови

Комбинирањето на овие две алатки може да ви заштеди многу пари – особено ако имате страници што сакате да ги извршувате со содржина или да работите за трети страни.

Под тоа мислам, дури и ако сакате да започнете своја агенција за маркетинг што нуди пишување содржина. Размислувам да напишам посебна статија за оваа идеја.

Пред да кажете: „Браво, браво, дали така ги учиш луѓето да нудат неквалитетна содржина?“ Јас не го велам тоа. Создадените текстови секогаш мора да ги заврши некоја личност. Идејата е едноставно да се намалат трошоците (зголемување на профитот).

Веб-страниците што се дискутираат во овој напис се едни од најпознатите во „индустријата“. Дали се тие совршени и целосно го заменуваат создаденото од човекот – секако не.

Ако ви ја разгореа curубопитноста – ништо не ве спречува да ги испробате во слободниот период. Ако ги купите – можам да заработам провизија, за што ви благодарам.

Како и секогаш – темата е отворена за секаков вид дискусија. Да ви помогне – споделете ја статијата.

Ако сте во многу тешка финансиска состојба – во никој случај не купувајте софтвер по секоја цена. Нема деловна активност за која е загарантирана добивка.

 

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
VK
Telegram
StumbleUpon
Pocket
OK
Веб-страници за домашна работа
Идеи за домашен бизнис (бизнис за дома)

Веб-страници за домашна работа

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за домашна работа. Веб-страницата за вршење микрозадачи

Сајтови за работа преку Интернет

Сајтови за работа преку Интернет

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за работа на Интернет. Веб-страницата за вршење