Работи преку Интернет? Пишување написи преку проблогер

Работи преку Интернет?

Ако сте си го поставиле прашањето „работа преку Интернет?“, Во оваа статија ќе ви презентирам уште една можност (за пишување написи) преку страницата проблогер.

Иако ќе изнервирам многу луѓе – моменталната можност е за луѓе кои зборуваат одличен англиски јазик. За другите кои сметаат дека нивното ниво е полошо – можеби е, но можноста е помала.

Што е problogger.com ?

Ова е страница што има различни ресурси посветени на блогирање (создавање блог) – во нејзините различни аспекти.

Ако имате страница што е на англиски јазик – тогаш можете да ги искористите бесплатните информации и совети што ќе ги прочитате. Дури и ако вашата страница не е на англиски јазик – она што го прочитавте сепак ќе ви помогне (работите се генерички).

Како можам да најдам работа преку Интернет преку оваа страница?

Проблогер има дел каде голем број компании објавуваат реклами во потрага по писатели / креатори на содржини / текстописци.

Важното нешто што треба да се каже е дека освен што е „изложба“, вашата страница нема никаква врска со објавените реклами – тие се приватни реклами од приватни лица.

Што треба да знам дали барам работа преку Интернет преку оваа страница?

Рекламите што ги гледате се од трети страни.

Нема ништо полесно да се изгради личност на Интернет – без разлика дали станува збор за деловна активност или личност.

За ова – пред да аплицирате, побарајте информации за организацијата / лицето кое го објавило огласот.

Кои се прегледите за тоа?

Вообичаена практика во Проблогер е компаниите да бараат кандидати да полагаат тест.

Во принцип, нема ништо лошо во тоа – на крајот на краиштата, тие исто така ги бранат своите интереси.

Прашањето е каков текст е потребен (како должина).

Во претходниот мој напис ( кои можете да ги прочитате овде ) Реков и сега повторувам – ако некој сака текстописец со одреден текст (кажете најмалку 500 зборови) и на одредена тема, како што е примерок (бесплатен), тогаш текстописецот мора да биде многу внимателен.

Постојат многу луѓе кои изневеруваат на овој начин – добиваат текстови без да плаќаат (во принцип – одете бркајте ги).

Ако работите како хонорарец – и вашето време е пари.

Иако звучи како недостаток на доверба (што не е најдобар начин за започнување врска) – во овој случај можете да ги заштитите испратените датотеки со криптирање со лозинка и правење само за читање. Но, употребата на овој совет зависи од вас.

Колку можам да заработам работејќи преку Интернет преку Проблогер?

Тоа зависи од вас и организацијата со која ќе се согласите.

Горенаведеното звучеше „трол“, нели? Еве неколку бројки (земени од моето искуство) – видов (за добро истражени и напишани написи) платата е околу 3 центи (од американскиот долар) по збор. Така, напис од 1000 зборови се наплатува околу 30 долари. Некои текстописци заземаат повеќе. Оние што земаат помалку (да речеме Индијци, Пакистанци, Филипинци) понекогаш го мамат клиентот давајќи му прелистана содржина повеќе за софтверот што генерира / трансформира содржина може да се прочита тука), што нема смисла (бидејќи клиентот не зборува англиски многу добро).

Големиот писател Стивен Кинг сподели дека пишува околу 2.000 зборови на ден (фикција). Колку можете да напишете, зависи од вас.

Но, скоро секогаш вашиот закупец ќе има барања за должината на текстот, за неговото форматирање, за колку време треба да го завршите.

Конечни размислувања за работа преку Интернет преку Проблогер

Веб-страницата не е лоша. Ако зборувате англиски и сакате да заработите пари на овој начин – одвреме-навреме проверете ги објавите за работа.

Дали има други слични страници што работат со луѓе кои зборуваат други јазици?

Најверојатно има. За ова треба да направите свое истражување.

Beе бидам среќен ако статијата ја прочитаат Бугари кои наоѓаат работа преку Интернет во областа на пишување текстови.

Кое е вашето мислење и совет?

Написот е предмет на „вечната политика“ на оваа страница – отворена дискусија. Поставете ги вашите прашања, дадете коментари и коментари.

Ако ви се допадна тоа што го напишавте – споделете го на социјалните мрежи. Така, вие помагате (и – потполно бесплатно) да ја развиете оваа страница.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
VK
Telegram
StumbleUpon
Pocket
OK
Веб-страници за домашна работа
Идеи за домашен бизнис (бизнис за дома)

Веб-страници за домашна работа

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за домашна работа. Веб-страницата за вршење микрозадачи

Сајтови за работа преку Интернет

Сајтови за работа преку Интернет

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за работа на Интернет. Веб-страницата за вршење