Трансфер на пари, трансфер на пари со Paysend

Трансфер на пари, трансфер на пари со Paysend

Ако сакате да направите ефтини и брзи меѓународни трансфери во различни валути, да ги повлечете вашите пари преку картичка без огромни такси, тогаш трансферот на пари, трансферот на пари со Paysend може да биде вашето решение.

Во оваа статија, ќе дадам искрен преглед на услугите на Пејсенд. И како можете да ги искористите (како физичко или правно лице).

 

Што е Пејсенд – компанија за трансфер на пари?

Paysend.com e веб-страница на англиска компанија специјализирана за обезбедување виртуелни паричници на физички и правни лица, правење трансфери на пари / трансфери на пари / по многу ниски, фиксни цени, како и издавање на при-пејд банкарски картички преку кои ќе ги повлекуваат своите средства без провизии ( или симболични).

 

По што се разликува Пејсенд кога станува збор за дознаките?

Со Paysend можете да испраќате пари преку Интернет во 90 земји за фиксен надомест од 1,50 евра (до 150 евра, над него – таксата е 1 процент од испратената сума).

Да точно.

Како што можете да прочитате во моите статии за други компании како Геном ,, Payoneer ,, Скрил – тие имаат посложен систем за наплата, тогаш со Paysend тарифирањето е поедноставно.

Колку чини Пејсенд?

Добро прашање.

Во Пајсенд, и физички и правни лица (компании) можат да креираат свои сметки.

За физички лица, надоместоците се како што следува:

 • Создадете и чувајте средства на вашата сметка – БЕСПЛАТНО
 • Додадете средства на вашата сметка – БЕСПЛАТНО
 • Трошење пари преку картичката обезбедена од Пејсенд – БЕСПЛАТНО
 • Повлекувања – БЕСПЛАТНО
 • Размена на валути – БЕСПЛАТНО
 • Испратете средства на другите корисници на Paysend – БЕСПЛАТНО
 • Трансфери на СЕПА – БЕСПЛАТНО
 • Виртуелна картичка – БЕСПЛАТНО
 • Издавање банкарска картичка – 4,99 фунти / 5,99 евра за испорака на картичката во Велика Британија (Велика Британија) / ЕУ (Европската унија)
 • Трансфери со картички – 1,5 € / £ 1/2 $ / 10/49 руби / Fr1.50 по трансфер

За правни лица такси се следниве:

 

 • Отворање сметка со IBAN – 150 € (сто и педесет евра)
 • Месечна такса за одржување на сметка – 5 € (пет евра)
 • Дојдовни трансфери преку СЕПА – 0 € (0 евра, бесплатно)
 • Појдовни трансфери на СЕПА (трансфери) – 0,5 € (50 евро центи)
 • Дојдовни SWIFT трансфери (трансфери) – 1 € (1 евро)
 • Појдовни SWIFT трансфери (трансфери) – 30 € (30 евра)
 • Други услуги (на барање на клиентот) – 25 € (25 евра)
 • Издавање заверена копија на SWIFT на клиентот – 10 € (10 евра)

 

Т.е. Креирање на сметка од физички лица е многу профитабилно и од правни лица – ако тие користат главно трансфери на СЕПА.
Како што реков погоре – Пејсенд работи 90 земји.
Кога конвертирате валута – секогаш ќе добивате реален курс – како на меѓубанкарскиот курс.
Во моментот Сметката на Paysend Global ја одржува валутата во следниве валути: британска фунта (британска фунта), евро, американски долар, швајцарски франк, руска руба, кинески јуани, чешка корона.
Paysend поддржува трошење и повлекување во следниве валути: AED, AFN, AMD, ANG, AOA, ARS, AUD, AWG, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BIF, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BTC, BTN, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CDF, CHF, CLF, CLP, CNY, COP, CRC, CUC, CUP, CVE, CZK, DJF, DKK, DOP, DZD, EGP, ERN, ETB, EUR, FJD, FKP, GBP, GEL, GGP, GHS, GIP, GMD, GNF, GTQ, GYD, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, IMP, INR, IQD, IRR, ISK, JEP, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KMF, KPW, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, LRD, LSL, LTL, LVL, LYD, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MNT, MOP, MRO, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SDG, SEK, SGD, SHP, SLL, SOS, SRD, STD, SVC, SYP, SZL, THB, TJS, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, УСД, UYU, UZS, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XAG, XAU, XCD, XDR, XOF, XPF, YER, ZAR, ZMK, ZMW, ZWL.
Тоа е, правејќи референца за Бугарија, може да се каже дека можете да испратите евра во Бугарија.
За да чувате евра во вашиот паричник.
И кога трошите или подигнете пари од банкомат: еврото ќе се претвори во лева.
Знаејќи дека бугарскиот лев е фиксиран во однос на еврото, тоа значи дека треба да внимавате само на конверзијата (што може да биде разлика од 1 до 2 центи од стапката 1,95).
Значи, за помали испратени износи – фиксниот надоместок може да ја надомести оваа загуба. Како и бесплатно повлекување / трошење на средства преку картичка.

Како да креирате сметка во Paysend?

Вие само треба да одите во paysend.com и притиснете “регистрирате”.
Системот на страницата Пејсенд ги поддржува следниве јазици: англиски, шпански, руски, украински, германски, француски, италијански, полски, романски, чешки, турски, узбекистански,
Сè што треба да направите е да пополните лични податоци за себе и да обезбедите ажуриран број на мобилен телефон.

Ако по регистрацијата го користите следниов код: 00rt6v, тогаш вашиот прв трансфер ќе биде целосно бесплатен!

Овој код е мојот код за упатување (означува дека сте додадени преку мене) – за ова ќе добијам провизија, за што ви благодарам.

Paysend исто така бара проверка на вашиот идентитет (што можете да го направите подоцна).

 

Програма за упатување на Paysend

Paysend ја одржува својата програма за упатување, која гордо ја користам.

Секој корисник добива единствен код – тој е мој 00rt6v, со кој првиот трансфер на привлечениот нов клиент е целосно бесплатен.

Упатувањето (препорачано од Пејсенд) може да добие до 12 британски фунти, 18 евра или 24 американски долари. Ова се надоместоците од првите 12 трансфери што се прават во рок од 12 месеци по активирањето на сметката.

Акумулираните бонуси може да се пренесат на банкарската сметка на упатувањето по минимална акумулација од 5 евра или 5 фунти, или 5 долари или 99 рубли (т.е. немаме услов да акумулираме огромни износи, како што е практика во други филијали или упат програми.).

Т.е. Системот за упатување на Пејсенд може да биде многу профитабилен начин за добивање дополнителен, пасивен приход (бидејќи може да добиете дел од надоместоците што привлечениот нов клиент ги плаќа како и да е). Имајте го тоа на ум.

Конечни размислувања за трансфер на пари, трансфер на пари со Пејсенд
Paysend може да биде страница што ќе ви заштеди многу пари – во однос на правење трансфери на пари (трансфери на пари), додавање средства во виртуелниот паричник, нарачување банкарска картичка од Paysend.
Повторувам – ако по вашата регистрација користите промо-код 00rt6v, тогаш вашиот прв трансфер ќе биде целосно бесплатен.
Ако ви се допадна мисијата на pasivendohod.net да споделувате различни методи за заработка (заштеда) пари, тоа може да ви помогне со споделување на некои поставени материјали на социјалните мрежи. Или ми се допаѓа мојата страница во Фејсбук .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
VK
Telegram
StumbleUpon
Pocket
OK
Веб-страници за домашна работа
Идеи за домашен бизнис (бизнис за дома)

Веб-страници за домашна работа

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за домашна работа. Веб-страницата за вршење микрозадачи

Сајтови за работа преку Интернет

Сајтови за работа преку Интернет

Напишав голем број статии на хонорарни платформи каде може да се најде далечинска работа. Но, поради големиот обем на материјали што веќе ги поставив – решив дека не би било лошо да имам статија во која ќе ги сумирам сите веќе разгледани страници за работа на Интернет. Веб-страницата за вршење